O marce

o marce maurimosa

Maurimosa to mała pracownia rzemieślnicza w Rudzie Śląskiej. Powstała z pasji do tworzenia, jak również chęci dawania kobietom radości z pięknych, praktycznych i trwałych plecaków, toreb oraz akcesoriów. 

Czy też, tak jak my, uwielbiasz osoby i przedmioty, które mają w sobie „to coś”?  Zobacz tutaj jakie zwykłe-niezwykłe rzeczy tworzymy. Twój plecak czy torba to nie tylko modny dodatek, ale także wyraz Twojego własnego stylu i unikalności. Niech będzie symbolem Twojej odwagi, kreatywności i piękna w codziennym wyrażaniu siebie. 

Kto dla Ciebie tworzy?

Magda

"Właściwie odkąd tylko pamiętam, lubiłam tworzyć. Próbowałam różnych technik, od rysowania i malowania przez modelowanie z mas plastycznych, decoupage i tworzenie kart i dekoracji z papieru. Kiedy miałam kilkanaście lat, moja mama nauczyła mnie szyć. Bardzo spodobało mi się to, że szyjąc tworzy się coś, co nie tylko ładnie wygląda, ale też jest praktyczne, co daje tak naprawdę podwójną wartość. Od tamtej pory szlifowałam umiejętność szycia.

Pomysł na szycie plecaków i torebek powstał, kiedy sama szukałam dla siebie odpowiedniego plecaka, wygodniejszej alternatywy dla średniej wielkości torebki. Trudno było mi znaleźć plecak, który miałby odpowiednią wielkość, w środku kilka pojemnych kieszeni i jednocześnie by mi się podobał. Postanowiłam spróbować uszyć taki plecak samodzielnie. Kolejne plecaki uszyłam dla przyjaciółek i siostry i tak zaczęło to kiełkować, ulepszałam swoje projekty, żeby kolejne egzemplarze były jeszcze bardziej dopracowane.
A teraz chcę podzielić się również z Tobą ręcznie szytymi akcesoriami wysokiej jakości. Chcę, żebyś mogła cieszyć się pięknym wzorem, wpasowującym się w Twój niepowtarzalny styl oraz wygodą użytkowania
i praktycznymi rozwiązaniami, które się nie wykluczają, tylko idą w parze.

Chociaż jestem głównym ogniwem maurimosy, to firma nie powstałaby bez wsparcia moich bliskich - rodziny i przyjaciół - za co jestem ogromnie wdzięczna. "

Monika

"U nas umiejętność szycia przechodzi z pokolenia na pokolenie. Dzięki mojej mamie miałam okazję poznać szycie i szlifować swoje umiejętności, a później przekazałam tą wiedzę i pasję moim córkom.

Od zawsze kochałam rysowanie, później doszło do tego szycie i szydełkowanie. Kiedy byłam nastolatką, zaczęłam szyć swoje własne ubrania i marzyłam o projektowaniu mody, a dzisiaj moją pasję do projektowania wykorzystuję w tworzeniu unikatowych torebek. Jeszcze bardziej niż samo szycie, cenię sobie przerabianie starych rzeczy na coś zupełnie nowego. Tworzenie kolekcji z upcyklingu jest moją ulubioną dziedziną tworzenia. To wspaniała możliwość przemiany skrawków tkanin w coś pięknego oraz nadania niepotrzebnym przedmiotom nowego życia. Takie przedmioty mają swoją duszę i niejednokrotnie kryją za sobą ciekawe historie.

Kwiaty także zajmują wyjątkowe miejsce w moim sercu. Dlatego powstał pomysł, aby stworzyć biżuterię z naturalnymi suszonymi kwiatami i dekoracyjne kwiatowe wianki . Każdy kwiat jest wyjątkowy i niepowtarzalny, a dzięki formie naszyjnika lub kolczyków, każda miłośniczka natury może cieszyć się pięknem kwiatów i mieć je zawsze przy sobie."

Nasze wartości

Wysoka jakość produktów

Do tworzenia używamy wytrzymałych materiałów wysokiej jakości. Nasze produkty odznaczają się nie tylko estetyką, ale również trwałością i kupując je możesz być pewna, że długo będziesz mogła cieszyć się z ich użytkowania. Tkaniny posiadają atest bezpieczeństwa Oeko-Tex® Standard 100.

Ręczne wykonanie

W każdy produkt z naszej pracowni wkładamy podczas tworzenia cząstkę serca. Tworzymy z pasją i dbałością o szczegóły. Plecaki, torebki i dodatki maurimosa są również unikalne - projektujemy niewielkie kolekcje oraz pojedyncze egzemplarze, dzięki czemu wyróżnisz się i pokreślisz swój indywidualny styl.

Zrównoważona produkcja

Odpowiedzialnie podchodzimy do szycia i produkcji. Małe kolekcje, które tworzymy, nie obciążają nadmiernie środowiska. Maksymalnie wykorzystujemy też zasoby, aby ich nie marnować i dlatego mamy również kolekcję patchworkową ze skrawków tkanin oraz kolekcję less waste z tkanin pochodzących z drugiej ręki.

Praktyczne piękno

W pracowni maurimosa łączymy wartość estetyczną z praktycznym użytkowaniem. Nasze produkty wyróżniają się pięknymi wzorami. Dodatkowo, nasze plecaki i inne akcesoria są zaprojektowane tak, aby były praktyczne i wygodne w użyciu, dzięki odpowiednim szelkom oraz ilością pojemnych kieszeni.

plecak maurimosa spacer w lesie
Scroll to Top